‘Evrensel Periyodik İnceleme (EPİ) Türkiye Ara Raporu’ webinar kayıtları başladı!

Evrensel Periyodik  İnceleme (EPİ) Türkiye ara raporunu tartışmak üzere EPİ süreçlerinde sivil toplum örgütlerini (STÖ) destekleyen uluslararasi bir STÖ olan EPİ-Info (UPR-Info) ile bir araya geliyoruz!

Etkiniz AB Programı’nın uluslararası insan hakları mekanizmaları konusunda uzmanlarla gerçekleştirdiği webinarların onuncusu ‘Evrensel Periyodik  İnceleme (EPİ) Türkiye Ara Raporu’ başlığı altında 8 Nisan 2022 Cuma günü düzenlenecek. Sivil toplum örgütlerinin EPİ kapsamında sunduğu raporların ve EPİ’nin insan hakları izleme çalışmalarına katkısının değerlendirmesini EPİ-Info Program Yöneticisi Nicoletta Zappile sunacak.

Tarih: 8 Nisan 2022, Cuma

Saat: 19:00

Konuşmacılar: Nicoletta Zappile (EPİ Program Yöneticisi) 

Yer: Zoom Webinars– internet üzerinden

*Webinar simultane tercüme ile çift dilli yürütülecek (İngilizce-Türkçe) ve işaret dili çevirisi bulunacaktır.

Webinarda Neler Konuşulacak?

 • Evrensel Periyodik  İnceleme (EPİ) ile ilgili genel bilgi
 • EPİ süreçleri 
 • EPİ süreçlerine STÖlerin katılımı için fırsatlar   
 • EPİ ara raporu hazırlamak isteyen STÖler için öneriler

Webinara Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

Kayıt yaptırdıktan sonra, e-posta adresinize iletilecek olan davet linkine toplantı saatinde tıklamanız ve webinarın yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi yalnızca 10 saniye sürmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 872 3336 3227 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Webinarı Simultane Tercüme ile Dinlemek İsteyenler için Notlar

 • Lütfen Zoom uygulamasının son versiyonunun cihazınızda yüklü olduğundan emin olunuz (Web üzerinden bağlantılarda çeviri olanağı bulunmamaktadır): Zoom versiyon kontrolü: https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/201362393
  Zoom güncelleme: https://zoom.us/download
 • Toplantıya giriş yaptıktan sonra simultane tercüme için Yönetim Paneli’nde (Zoom ekranınızın altında) yer alan “Dünya” sembolüne- Interpretation Bölümü- basınız.
 • Türkçe çeviriyi dinlemek üzere lütfen “Turkish” yazısına tıklayınız. Toplantıyı İngilizce dinleyecekseniz herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Toplantı sırasında dikkat edilmesi gerekenler

 • Webinara katılım 500 kişi ile sınırlıdır. 500’den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan ilk 500 kullanıcıya öncelik verilecektir.
 • Toplantıda Anlatan Eller Derneği’nden Pelin Baykan işaret dili tercümesi yapacaktır.
 • Toplantı sırasında, Zoom uygulama ekranının altında yer alan Q&A sembolüne basarak yazılı sorularınızı bize iletebilirsiniz. Toplantıda sözlü soru alınmayacaktır. Yazılı sorularınız derlenerek konuşmacıya iletilecektir.
 • Webinar öncesinden internet bağlantınızın kesintisiz olduğunu ve kulaklığınızın ses iletiminde bir sorun olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Etkinlikle ilgili sorularınızı info@etkiniz.eu e-posta adresine gönderebilirsiniz. Etkiniz AB Programı hakkında daha detaylı bilgi almak için www.etkiniz.eu adresini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. Etkiniz AB Programının önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği online eğitimler için takipte kalın!

Facebook: /etkinizab
Instagram: /etkiniz
Twitter: /etkinizab
YouTube: /etkiniz

 

öncekine git
sonrakine git