‘STÖ’ler ve BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi’ webinar kayıtları başladı!

İnsan hakları alanında çalışan STÖ temsilcileri, uluslararası uzmanlarla buluşmaya davetli!

Etkiniz AB Programı’nın uluslararası insan hakları mekanizmaları konusunda uzmanlarla gerçekleştirdiği webinarların sekizincisi ‘STÖ’ler ve BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi’ başlığı altında 4 Kasım 2021’de düzenlenecek. Sivil toplum örgütlerinin raporlarının BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi’ne iletilmesindeki adımları ve STÖ’lerin raporları savunuculuk çalışmalarında nasıl kullanabileceklerini Komite üyesi Doç. Dr. Gün Kut aktaracak.

Tarih: 4 Kasım 2021, Perşembe

Saat: 18:00

Konuşmacı: Doç. Dr. Gün Kut (BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi üyesi)

Yer: Zoom Webinars– internet üzerinden

*Webinar Türkçe yürütülecek ve işaret dili çevirisi bulunacaktır.

Webinarda Neler Konuşulacak?

  • Türkiye’deki STÖ’lerin BM ya da Avrupa Konseyi nezninde insan hakları izleme raporları ile yapabilecekleri,
  • Uluslararası insan hakları mekanizmalarının birer savunuculuk alanı olarak anlaşılması,
  • Hükümetleri eylemlerinden ya da eylemsizliklerinden sorumlu tutmak için bu uluslararası insan hakları mekanizmalarının kullanımı.

Webinara Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kayıt formunu doldurması gerekmektedir:

Kayıt yaptırdıktan sonra, e-posta adresinize iletilecek olan davet linkine toplantı saatinde tıklamanız ve webinarın yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi yalnızca 10 saniye sürmektedir.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 892 0054 2418 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Toplantı sırasında dikkat edilmesi gerekenler

  • Webinara katılım 500 kişi ile sınırlıdır. 500’den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan ilk 500 kullanıcıya öncelik verilecektir.
  • Toplantıda Anlatan Eller Derneği’nden Pelin Baykan işaret dili tercümesi yapacaktır.
  • Toplantı sırasında, Zoom uygulama ekranının altında yer alan Q&A sembolüne basarak yazılı sorularınızı bize iletebilirsiniz. Toplantıda sözlü soru alınmayacaktır. Yazılı sorularınız derlenerek konuşmacıya iletilecektir.
  • Webinar öncesinden internet bağlantınızın kesintisiz olduğunu ve kulaklığınızın ses iletiminde bir sorun olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Etkinlikle ilgili sorularınızı info@etkiniz.eu e-posta adresine gönderebilirsiniz. Etkiniz AB Programı hakkında daha detaylı bilgi almak için www.etkiniz.eu adresini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. Etkiniz AB Programının önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği online eğitimler için takipte kalın!

Facebook: /etkinizab
Instagram: /etkiniz
Twitter: /etkinizab
YouTube: /etkiniz

 

öncekine git
sonrakine git