Kadına yönelik şiddetle mücadelenin izlenmesi alanında yapılan Etkiniz destekli çalışmalar

Etkiniz olarak bugüne kadar kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan onlarca sivil toplum örgütüne izleme ve savunuculuk alanında yürüttükleri çalışmalar için destek sağladık. 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yaklaşırken  konuyla ilgili Etkiniz desteğiyle yayımlanan çalışmaları sizler için derledik.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı‘nın hazırladığı “AIHM Opuz Grubu Davaları Gölge Raporu” için tıklayınız.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Avrupa Konseyi tarafından hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Etmek: Destek Hizmetlerinin Asgari Standartları” yayınını Etkiniz desteğiyle Türkçe’ye kazandırdı. Yayın için tıklayınız.

Engelli Kadın Derneği‘nin hazırladığı “Covid-19 Pandemi Sürecinde Engelli Kadınların İnsan Hakları İzleme Raporu” için tıklayınız..

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği tarafından hazırlanan “Pandemi Sürecinin Danışma/Acil Yardım Hizmeti ve Sığınak Hizmeti Sağlayan Kadın Sivil Toplum Örgütlerinin Faaliyetlerine ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Politikalarına Etkisi” için  tıklayınız.

Kırmızı Biber Derneği, Etkiniz desteğiyle “Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden Çekilmesi: Kadının İnsan Haklarından Geri Adım” yayının Türkçe’ye kazandırdı. Rapor için tıklayınız.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu‘nun Etkiniz desteğiyle hazırladığı “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Verileri” için tıklayınız.

Türkiye Aile Sağlığı Planlaması Vakfı tarafından hazırlanan “Pandemi Öncesi ve Sırasında CSÜS Hizmetleri İzleme Raporu” için tıklayınız.

 

öncekine git
sonrakine git